DÜNYAOTOMOBİLTÜRKİYE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Akorda Sarayında

Resmî ziyaretini gerçekleştirmek ve İslam İşbirliği Teşkilatı 1. Bilim ve Teknoloji Zirvesi’ne katılmak üzere Kazakistan’ın başkenti Astana’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile bir araya geldi.

Akorda Sarayında gerçekleşen görüşme öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev tarafından resmî törenle karşılandı.

İki ülkenin millî marşlarının çalınmasının ardından tören kıtasını denetleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, baş başa görüşmelerini gerçekleştirmek ve heyetler arası görüşmelere başkanlık etmek üzere Akorda Sarayına geçti.

Karşılama töreninde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti Amasya Milletvekili Haluk İpek, AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ile MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu da hazır bulundu.

Etiketler
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Close

ilan blok Tespit

Lütfen reklam engelleyicinizi devre dışı bırakarak bize destek olmayı düşünün.